DOLMUŞ TAKSİCİLERİN ROTASI DA YÜCEL YILMAZ
26.11.2019 10:48
DOLMUŞ TAKSİCİLERİN ROTASI DA YÜCEL YILMAZ
Balıkesirli şoför esnafına nefes aldıran kararlara imza atan Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz'ı, Balıkesir Toplu Taşıma Merkezi (BTT)'de dolmuş taksiciler bağrına bastı. Yılmaz, dolmuş taksinin direksiyonuna geçerek yolcu taşıdı.

Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Balıkesir Toplu Taşıma Merkezi (BTT)'de dolmuş taksi şoförleri ile bir araya geldi. Dolmuş taksinin direksiyonuna geçen Yücel Yılmaz, şoför esnafımızın da bir çok sorununu çözüme kavuşturduklarını söyledi.  Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi ile Şoförler Odası arasında imzalanan protokolle Balkart + para sisteminin hayata geçirilmesini sağlayan Yücel Yılmaz, bu kez direksiyona kendisi geçti ve BTT'den Paşaalanı Mahallesi'ne kadar yolcu taşıdı. 

"ŞOFÖR ESNAFI RAHAT BİR NEFES ALACAK" 

Yücel Yılmaz ,şoför esnafının hayatını kolaylaştıracak kararlarını şöyle açıkladı: "UKOME kararıyla ticari taksi yaş sınırı 8’den 10’a çıkarılacak. Ticari taksilerde değiştirilen SRC yönetmeliğiyle 65 yaş üstü esnaf kendi arabalarını kendileri kullanabilecek. Yücel Yılmaz yönetimindeki Büyükşehir’de S plakalılar kiraya çıkmayacak. İhtiyaç duyulması halinde ortak fiyat üzerinden anlaşılıp, satış ihalesine çıkılacak. Bunun sözünü burada veriyorum. Köy minibüsleri, Ayşebacı minibüsleri, Bandırma Ulaşım A.Ş’li kardeşlerim içiniz rahat olsun. Biz kandırıldık, aldatıldık duygusuna kapılmayın. Ben işadamıyım, hepiniz bana emanetsiniz. Allah nasip ederse ilk 100 gün içinde her şeyin değiştiğini göreceksiniz. Siz kazanacaksınız, şehrimiz kazanacak. Toplu Taşıma Esnafı olarak 5 yıldır yaşadıklarınızın farkındayım. 8’inci madde diye tabir edilen, vatandaşlarımız ve şoför esnafımızın karşı karşıya geldiği Balkart+para sistemini hayata geçirdik." 

BALKART HES KODU TANIMLAMA
HES KODU TANIMLA